| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o tema la romana legata de,, Conceptia estetica a lui Mihai Eminescu" am nevoie de cateva puncte de reper pentru a putea face un eseu.nu vreau copy paste de pe net, ca asa pot si eu. vreau ceva idei din partea voastra.am scris la el putin din ce ne-a dat profa (ce este si pe net in mare parte)dar ei ii trebuie altcevasad ajutati-ma! dau funda:p Multumesc

Răspuns Câştigător
| Dmonik a răspuns:

Conceptia estetica eminesciana, dominata de romantism, dar si de clasicism, prin rigurozitatea formei artistice, nu este formulata explicit intr-o arta poetica. Te poti referi la texte ca "Epigonii", "Glossa", "Scrisoarea I" sau "Eu nu cred nici in Iehova".
Despre asta trebuie sa scrii.
Bafta.

2 răspunsuri:
| Magda267 a răspuns:

Dami funda si pe urma iti zic. tongue besk pui.

| florinbrasov a răspuns:

Daca ti-a dat un plan foloseste-te de el. Ia catea idei de pe net + ce v-a predat ca banuiesc ca nu va cere ce nu v-a dat.