| imiplacecola a întrebat:

Bună.
Am terminat clasa a 10a la Mate-Info (intensiv info) si as vrea sa ma transfer la Stiinte ale Naturii.
Trebuie sa dau examene de diferente? Si daca da, ele se dau din materia din a 10a sau si din a 9a si din a 10a?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, trebuie sa sustii examene de diferente, la materiile obligatorii facute in cl. a IX-a si a X-a la profilul de stiinte ale naturii si pe care nu le-ai facut la profilul actual.

Răspuns utilizator avertizat
| noonecare a răspuns:

Nu cred ca trebuie sa dai examene de diferente, deoarece mate-info cat si stiinte ale naturii sunt pe profil real. In plus, materia predata la ambele este cam aceeasi in timpul claselor a 9-a si a 10-a, abia din clasa a 11-a incep sa apara diferente. Sfatul meu este sa mergi la secretariatul scolii sa intrebi, acolo vei afla sigur daca dai sau nu. Succes!