| DacaVreiSaVeziNimikTeRogSaDaiUnCLICK a întrebat:

Am terminat clasa a 7 a si trec a 8 a si dupa cu bine stiti la anul trebuie sa ii aleg liceul si profilul pe care il voi urma.Intrebarea mea este :la ce profil sa dau daca imi place mult romana, urasc engleza(pentru ca profa din generala nu a facut ore deloc cu noi si acum colegii mei si cu mine nu stim o iota engleza) stiu franceza incat sa ma descurc ok, imi place istoria si cred ca voi da teza la istorie, matematica imi place si ea dar nu foarte mult, chimia si fizica ma descurc bine, iar despre mediile generale le am bune :peste 9.70. intrebarea este urmatoarea: ce profil mi s-ar potrivi? avand in vedere lucrurile spuse mai devreme? As vrea sa NU imi spuneti doar un profil si 2 asfel incat sa ma decid.Va rog mult sa ma ajutati. Dau si fundita si voturi...multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| Gabiii97 a răspuns:

Filologie pentru romana...dar daca nu iti place engleza...(dar o poti invata repede si poti prinde ce ai pierdut in generala_si la mateinfo trebuie sa stii mate fizica chimie si nu in ultimul rand informatica care am auzit ca e cea mai grea.te sfatuiesc sa alegi filologia.dar e alegerea ta si nu te lasa influentat de nimeni esti destul de mare sa iei singur(a) o alegere ca asta pup

| MadnessCaffe a răspuns:

Pai... daca iti place romana mult poti da la Filologie, dar vei da teza la engleza.

Mate-info pentru matematica si fizica si Stiintele naturii pentru chimie si biologie.

Depinde si unde vrei sa dai mai departe de la liceu.

| DacaVreiSaVeziNimikTeRogSaDaiUnCLICK explică:

Mentionez ca nu imi place nici biologia

| HelpPeople a răspuns:

Stiintele naturii, bilingv francezawinking Romana mai multa faci la filologie, dar iti trebuie engleza. La st naturii e ca la mate-info, numai ca matematica nu este atat de importanta si daca mergi si la bilingv-franceza faci franceza mai multa happy.