| GeorgyGeoClau a întrebat:

Am terminat liceu economic. Peste 2 saptamani am BAC-ul si voiam sa aflu si eu parerea voastra in legatura cu un lucru la romana. Credeti ca ar putea sa pice la subiectul III Ion Pillat sau Vasile Voiculescu, avand in vedere ca acestia nu sunt autori canonici dar cica in programa apare "poezie traditionalista"? Noi la liceu din cate imi aduc aminte nu am facut Pillat, ci Voiculescu acum intr-a 12a, dar nu am insistat prea mult pe el. Credeti ca ar merita sa invat si unul din aceste eseuri? Si totodata, credeti ca ar pica? As dori mai multe pareri ca sa stiu ce sa fac, fiindca eu am inceput sa repet toate cele 17 opere si nu sunt sigura si pe acestea 2. Va rog mult! :*

Răspuns Câştigător
| OMFGConrad a răspuns:

De 8 ani nu s-a mai dat tradiționalism la BAC, dar având în vedere că e în programă poate să pice. Sfatul meu e să înveți "În Grădina Ghetsemani" de V. Voiculescu. Trust me, I'm an umanist. big grin

| GeorgyGeoClau explică (pentru OMFGConrad):

Multumesc pentru sfat!

3 răspunsuri:
| BVali a răspuns:

Eu nu cred si nici nu am sa le invat, dar asta nu inseamna ca trebuie sa faci ca si mine. Mult succes!

| GeorgyGeoClau explică (pentru BVali):

Multumesc pentru raspuns!