| anonima237 a întrebat:

Am trecut în clasa a 8-a, nu am fost cea mai atentă la ore, nici nu am învățat prea mult. Mă tem de EVALOAREA NAȚIONALĂ, trebuie să intru la un liceu bun, cu medie peste 8!
Vreau programa pentru Evaluarea Națională, vreau să știu tot ce trebuie să învăț, atât la română cât și la matematică.
Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| IonutPetre12 a răspuns:

Asa am fost si eu.La examen o sa dai in mare parte din materie de clasa a 8, deci încă ai sanse.Trebuie să lucrezi fiecare temă, poate faci si in plus. Sa faceti multe recapitulari la clasa. Dacă poți si meditații. Eu am învățat tot în clasă, acasa nu am făcut nimic. Am făcut doar 10 ore de pregatire la mate si cam atat..cu o zi înainte m-am uitat cam în 20 de min pe tot ce am predat si m-am descurcat destul de bine. Am luat 6 30 la matematica, si majoritatea din clasa mea care făceau meditații des au luat 4 5..depinde de fiecare. La romana am luat 7 40 fiindcă nu imi place, deși acolo oricine depunde un efort poate lua 9. O sa vezi ca nu e chiar atat de greu pe cat ti se spune.Un ulim sfat ar fi sa fi atentă la ore si in caz ca profesorii fac ore suplimentare cu clasă sa mergi. Bafta

3 răspunsuri:
| cosmin1324 a răspuns:

*Evaluarea

| Anonima32145 a răspuns:

Se da materia de-a 7-a si de-a 8-a. Sfatul meu e sa cumperi o culegere-doua de teste pentru fiecare materie si sa faci zilnic un test-doua.

| ZbrodolinCancerTesticular a răspuns:

Vorbeste cu profesorii de matematica/romana sa iti recomande niste meditatori buni; pe scurt niste ore suplimentare cu grupe de maxim 4-5 elevi, o sedinta dureaza 2 ore si costa 60 de lei, dar asta depinde de la meditator la meditator.