| emanuelaand a întrebat:

Am trecut in clasa a-X-a si st la mate-info si vreau sa ma transfer la filologie la acelasi liceu numai ca trebuie sa dau diferente la latina si logica si eu nu stiu latina deloc ce ziceti sa raman la mate-info? Nu prea imi place matematica dar ma descurc

Răspuns Câştigător
| Nastia a răspuns:

Fi atenta:eu m-am mutat tot asa dar intr-a 12-a.am vorbit cu profa de latina, mi-a zis sa imprumut caietele de la cei de la filo pentru aia 3 ani si am invatat povestile alea ale lor si putina gramatica. diferentele nu sunt grele.o sa vezi.
daca te muti acum ai doar un an de dat la diferente, eu am dat 3.profii sunt indulgenti la diferente, ai sa vezi.numai sa mergi sa vorbesti cu ea sa-ti zica ce s ainveti.nu-ti da subiecte grele ca si aia de la filo invata putin, nu sunt genii.o sa fie bine.
daca vrei la filo, du-te la filo.nu mai intreba aici ce sa faci cu viata ta.La mate info te chinui degeaba daca oricum vrei sa te muti in viitor.o sa vezi ce relaxare e la filo. daca inveti pe jumatate cat ai invatat la mate info o sa ai 10 pe linie.garantez eu! o sa fi printre primii acolo si ai si timp berechet sa citesti,sa pleci,sa faci ce vrei tu.o sa ai timp liber de parca nici nu mergi la scoala,nu o sa mai fie stres ca la mate info.
insa,daca ai de gand sa mergi la facultate la Ase,politehnica,medicina,farmacie, ETTI nu te muta, ca la filo nu o sa inveti mate, info programare, fizica sau chimie.

2 răspunsuri:
| schmoll a răspuns:

Ar trebui sa faci ce iti place,daca iti place romana,istoria,geografia du-te la filo,la mate-info da este mai greu,latina nu este grea,dar tra sa fie filo info, nu bilingv engleza ca nu poti, o sa fie nasoala informatica si biologia in a -x-a, matematica chiar chiar merge, sunt si niste capitole simple:combinatorica, geometrie analitica,

| Solanoo a răspuns:

Eu zic sa mai stai un an la mate-info si vezi in a11a unde te transferi.
Si verisolul meu tot pe mate-info e si vrea sa se transfere.
Daca vrei iti zic mai multe la kidda_bruneta.
Bafta! Sper ca te-am ajutat! >big grin