| perfectt a întrebat:

Sunt in clasa a10a la mate-info si nu imi place deloc matematica,nu stiu cum sa fac sa inteleg ceva...si as vrea sa ma transfer din a11a la filologie,numai ca am pierdut 2 ani de latina si engleza nu prea stiustraight face. Ce sa fac? sau cum sa fac cu matematica sa ma descurc cat de cat?nici nu stiu cum sa invatcrying

3 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Matematica e frumoasa, trebuie doar sa incepi sa-i simti gustul. Cred ca niste meditatii, macar pentru cateva luni, ar rezolva problema. Pentru ca, daca ai acumulat deja o serie de goluri (neintelegeri), trebuie mai intai rezolvate alea. Daca nu le rezolvi pe alea, nu vei putea merge inainte cu succes. Pentru ca ele (golurile) vor trage mereu dupa ele altele si altele, asa cum bulgarele de zapada prin rostogolire se face mai mare si mai mare.

| SarahMaria a răspuns:

Parerea mea daca nu-ti place matematica sa te duci la filologie! e super misto la filologie! si nu-ti fa griji inveti mai usor latina si engleza! la filologie profii nu sunt asa de exigenti ca la mate-info! notele se iau mai usor! Mult succes la scoala!

| perfectt explică (pentru SarahMaria):

Multumesc! Dar totusi am auzit ca este foarte mult de invatat si trebuie sa ma gandesc si la ce facultate sa merg. Of!