| miss-monica a întrebat:

Am un proiect la fizica si nu am nici o idee despre ce sa fac sau ce e fizic.Sunt clasa a4a A iar eu si prietenele mele ne-am inscris la un concurs de fizica. Deci, va rog, dac stiti vreun sitte sau alceva (bineinteles, sa spuna si cum se face), va rog sa-mi scrieti. si nu vreau chestii de genul:ESTI IN CLASA A4A SI TE-AI INSCRIS LA UN CONCURS DE FIZICA? AI INEBUNIT? sau altele.

2 răspunsuri:
| stefangeles a răspuns:

Uite cum faci cauta un manual de fizica si alege-ti o letie si scrie pe net orce vrei despre ea intreaba-ti pariniti si pot sa te ajute... eu unul iti recomand sa scrii despre mecanismele simple si utlitatea lor big grin (-Parghia, -Scripetele, -Planul inclinat) big grin succes si felicitari ca particip inca din clasa a4-a la concursuri de fizica big grin si eu in generala am fost de vreo 3 ori la concrsul Stefan Procopiu si m-am distrat de minune big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scrie ceva despre Newton, sau despre marul lui, sau despre Galileo Galilei sau despre Marie Curie.Cauta prin google daca n-ai nicio carte in biblioteca si gasesti tu ceva.Bafta.