| PavelVladescu a întrebat:

URGENT pana la ora 1! Am nevoie de o idee de un proiect la fizica, de clasa a 10.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti scriem la 1:20

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai inceput scoala acum te ai "trezit" ca vrei teme? Dar in vacanță ce a facut? Pe TPU nu se fac teme.

| ziftode a răspuns:

Demonstreaza teoria stringurilor folosind god particle
big grin

| BuLaNNNeL a răspuns:

Niste titluri, niste teme, o bibliografie?

| PavelVladescu explică (pentru BuLaNNNeL):

Nu, niste idei poate niște scheme, un tutorial.

| GPA a răspuns:

Proiect in office, despre desublimare și sublimare. Îl poți scrie și de mână, dar vei avea nevoie de imagini sugestive. Deci daca ai un proiect la fizică, recomandarea mea ar fi să-l faci pe un dispozitiv.

Proiect despre legea gazelor.
Proiect despre termodinamica și legile termodinamicii, la fel..., exemplificate prin imagini.

Ai timp in 2 ore sa faci proiectul.

| PavelVladescu explică (pentru GPA):

Problema e ca nu trebuie făcut pe un dispozitiv, trebuie ceva real, palpabil.