| girlbrushedpink3 a întrebat:

am vazut pe 'Facebook" o poza a unei fete cu o foaie de pass de limba(cred ca era niveul B1, si mai avea una si de A2 da mai veche) de la Cambridge, poate stie cineva si ma poate ajuta si pe mine cu informati. multumesc mult

1 răspuns:
| pilotmarina a răspuns:

A2 si B1 se numesc CEF levels. Este nivelul de cunoastere a limbii engleze. Fata respectiva probabil ca a fost intr-o tabara internationala de limbi straine la Cambridge. Exista 6 nivele CEF: A1, A2, B1, B2, C1 si C2. http://www.world-english.org/cef_language.htm Uite aici descrierea detaliata. De obicei, dupa terminarea cursurilor de lb englreza intr-o tabara internationala, obtii certificatul de absolvire, pe care scrie nivelul CEF.