| anonim_4396 a întrebat:

Buna am virsta de 12 ani si alaltaieri cind am mers la baie am vazut o pata mare maro pe chiloti am inceput sa fac panica si mi-am pus un absorbant de zi si dupa vreo 6 ore cind am verificat sin nou pe absorbant era mult maro n-am idee ce este si ma inspaiminta si mi-e frica tare nu pot vorbi cu nimeni pe aceasta tema ca mie jena va rog ajutati-ma cu un raspuns folositor. Funda pentru cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| Dheutsik a răspuns:

Buna! Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu mama ta.Pata aceea maro inseamna ca peste aprox 1 luna, iti va veni prima data ciclul.Nu iti mai pune acum absorbante, deoarece nu o sa te ajute cu nimic acum, o sa ai nevoie de ele mai tarziu.In orice caz, vorbeste cu mama ta, pentru ca ea te poate ajuta. Funda? puppy dog eyes

1 răspuns:
| hideaway a răspuns:

Hey, @Bianca72!
Nu te îngrijora! Calmează-te! Să știi că nu e rău deloc, ba ceea ce ți se întâmplă este foarte bine.
În curând îți va veni menstruația (zis și „ciclu"). Acest lucru îți ajută organismul, așa că n-ai de ce să te sperii.
Nu uita să vorbești cu mama ta, ea o să cumpere absorbante și tot ce trebuie!
P.S.: Momentan nu ai nevoie de absorbante. happy
Numai bine!