| Fumiko a întrebat:

anul acesta in toamna trec clasa a 10-a si de pe acum m-am hotarat sa merg la Facultatea de Medicina Veterinara din Timisoara. Pe mine ma intereseaza cu cat trebuie sa intri (am auzit de 7, 50), daca trebuie sa dai ceva test pentru admitere, pe ce materi se bazeaza (eu am auzit de Chimie si Biologie), si daca trebuie sa stii chimie si biologie sau o sa o iei de la O. Eu cu biologia ma mai descurc dar cu chima aproape deloc.
Daca sunteti de la Facultatea de Medicina Veterinara din Timisoara vreau sa imi spuneti in fiecare an ce faceati, banuiesc ca nu doar invatati si atat. Multumesc mult. Dau funda celui mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

In fiecare an se intra cu alte medii, desi te poti lua dupa media din anii trecuti pot totusi sa varieze foarte mult de la un an la altul. Admiterea nu stiu cum e dar vreau sa-ti zic despre cursuri. La facultate nu se mai ia nimic de la 0, bazele trebuie sa le ai pentru materiile de baza precum Biologia si Chimia, pentru ca in facultate, de obicei si in mare parte din cazuri, chestiile astea nu se mai reiau.