| anonim_4396 a întrebat:

Anul viitor am admiterea la facultate, doar ca am o problema. O sa sustin examen la istorie si imi este foarte greu sa retin anii. La liceu nu fac deloc istorie si imi vine foarte greu. Pe lângă faptul că trebuie sa invat pentru obiectele la care dau bacalaureatul, am alte 3 obiecte la care trebuie sa invat pentru facultate. Cum as putea sa fac sa retin anii, exista vreo metoda sa ii retin mai usor? Istoria este singurul obiect la care reusesc sa retin foarte greu.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Flashcards. Si repeti pana iti ies pe nas anii aia. Alta metoda nu e

| minrest a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce sunt flashcards, draga Mordrica?

| anonim_4396 explică (pentru minrest):

Cartonase cu informatii (intrebare pe o parte, raspuns pe alta).
https://www.youtube.com/watch?v=mzCEJVtED0U

| minrest a răspuns (pentru anonim_4396):

Mersi.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pune-i si tu frumos, schematic unii sub altii cronologic, colorat