| Ioanna05 a întrebat:

ar putea cineva sa imi descrie mie profilul de bio-chimie?
( ce materii se fac?, ce matematica se face mai usoara sau mai grea?, din ce se da bacul?, din ce se dau tezele? ...etc, daca puteti sa imi mai spuneti voi alte lucruri?)
MULTUMESC!

Răspuns Câştigător
| DayByDay a răspuns:

Buna ^^ la acest profil se pune baza pe biologie, chimie, fizica si matematica, dar mai usoara ca la matematica-informatica si mai grea ca la un liceu tehnologic sau economic. Teze vei da la romana, matematica si ai la algere 2 materii dintre biologie, chimie sau fizica.

| Ioanna05 explică (pentru DayByDay):

Iti multumesc frumos si bacul din ce materii il dai?

| DayByDay a răspuns (pentru Ioanna05):

Din romana (subiecte de real ), matematica de stiintele naturii adica mai usoara ca la mate-info dar mai grea ca la un liceu economic sau tehnologic, iar la proba a 3 a ai de ales intre biologia animala si vegetala sau umana, fizica si chimie.

| Ioanna05 explică (pentru DayByDay):

Si limba engleza se include nu? iti multumesc mult pentru informatii happy

| DayByDay a răspuns (pentru Ioanna05):

La engleza vei da competente care se dau la fiecare liceu indiferent de profil, sau ma rog ai de ales o limba straina care vrei tu. Competente vei mai da la tic si romana.