| Petrutiu_Daiana_1996 a întrebat:

Buna,are cieva idee ce subiect s-ar putea sa pice la bac anul acesta la istorie?

7 răspunsuri:
| alinadianaaa a răspuns:

Nu cred ca stie nimeni ce subiect va cadea, pentru ca subiectele de bac sunt confidentiale pana la examen, pentru ati face o iedee poti sa te uiti pe variantele care au cazut in ultimi ani.Succes

| Random123456 a răspuns:

Probabil ceva din evul mediu/constitutii, comparand cu subiectele din anii precedenti! happy

| Adry05 a răspuns (pentru Random123456):

Evul mediu? Abia s-a dat la olimpici si s-a dat si anul trecut la bac.

| Random123456 a răspuns (pentru Adry05):

Anul trecut la bac a fost Romania postbelica, informeaza-te mai bine. happy

| Adry05 a răspuns (pentru Random123456):

Da, m-am uitat, ai dreptate. Mi-a ramas ceva de la o profesoara de istorie, poate vorbea de alt an.
Oricum nu cred ca mai dau evul mediu. Au fost autonomiile la simulare si domnitorii la olimpici. Cred ca vor da tot pe partea de Romania inainte de Razboaiele mondiale si Romania postbelica. Sau daca nu se trezsc sa dea romanitatea anul asta. happy

| Random123456 a răspuns (pentru Adry05):

M-am gandit si eu la romanitate, sau ar mai fi constitutiile. Totusi, s-ar putea sa faca o surpriza (asa cum au facut anul trecut la limba romana) si sa dea tot autonomiile, precum in simulare. Oricum, cine stie ce le mai trece prin cap, eu le urez bafta si la subiecte cat mai usoare si inteligibile tuturor celor care sustin bacalaureatul acest an. happy

| Claudia_Dora_1998 a răspuns:

Din ce stiu eu s-ar putea sa se dea Instaurarea comunismului in Rusia, Primul Razboi Mondial deoarece se fac 100 de ani de la acele evenimente.Sa inveti Constitiile din: 1866-1948.Cate 2 evenimente militare de la cei 6 domnitori si cate 2practici/ideologii democratice si totalitare. SUCCES!