| oana1 a întrebat:

Buna are cineva idee ce subiect ar putea sa pice la istorie la bac?

Răspuns Câştigător
| Cheby a răspuns:

Eu sunt aproape sigur ca va pica ceva din comunism, in urma consultarii cu doua profesoare de istorie. app, la romana ce ai facut?

| oana1 explică (pentru Cheby):

Sper sa fie bine, la subiectul 3 am scris luceafaru

| oana1 explică (pentru Cheby):

Multumesc pentru raspunsul tau ca mi-a fost de mare ajutor.La geografie ce crezi ca pica?

| Cheby a răspuns (pentru oana1):

He He, ti am spus eu.Si acum nu ca ma laud sau ceva, dar la romana eram 100% convins ca va pica Eminescu, asa ca am invatat Floare albastra. Si sa fiu sincer, era singurul comentariu care l-am invatat. Insa, l am invatat academic.Eram sigur ca va pica poezie, vorbind cu 3 profesoare de limba romana.Si toate au zis ca este foarte posibil.Am riscat, am invatat doar atat si am castigat laughing ...Altii,saracii au invatat cate 15 comentarii si degeaba, toate fiind din genul epic. laughing Soarta! La geografie nu ai de unde sa stii ce pica, nu se da eseutongue

| Cheby a răspuns (pentru oana1):

Iar acele profesoare nu au mancat c.t. Au facut niste calcule destul de interesante, zic eu. In primul rand, poezie nu a picat de 12 ani, si o data si o data tot trebuia sa pice. Altfel la ce sa o mai tina? iar in al 2 -lea rand, cel mai important, anul trecut in singurul model dat de catre minister, la partea a 3 a a fost genul dramatic,si surpriza! la bac tot genul dramatic a picat! Pe cand anul acesta,in model, a fost poezie, si ce sa vezi, poezie a si picat! Oricum, toti trebuia sa isi dea seama. daca te interesai un pic, aflai imediat.le-am mai spus catorva sa invete Eminescu. Doar Eminescu au invatat si au avut mare noroc.Acum imi multumesc laughing. Sper si la geografie sa fie bine, acolo chiar ma descurc big grin

| oana1 explică (pentru Cheby):

Bafta

8 răspunsuri:
| Anghelache_Robert_1993 a răspuns:

Mi'e frica sa nu cada ceva legat de post-decembrism, orice altceva este binevenit.

| Anghelache_Robert_1993 a răspuns:

Sper sa nu cada nimic legat de post-decembrism, orice altceva este binevenit.

| Simion_Silvia_1993 a răspuns:

Eu am auzit ceva de luptele cu otomani, lupta anti-otomana.