| RianaAlexia a întrebat:

Buna!
Are cineva idee din ce se da evaluarea nationala? (Clasa a6a)
Funda!

Răspuns Câştigător
| deeeaqq a răspuns:

La română + prima limbă ( engleză/franceză ) îți dă două texte ( unul în română, celălalt în prima limbă ). O să-ți dea să asociezi niște cuvinte din două coloane, ceva cu adevărat sau fals, niște întrebări și să completezi o chestie.

La mate+științe o să-ți dea 2 sau 3 probleme cu arii, o problemă cu temperatura și densitate, niște probleme la mate, ceva la bio să asociezi de la coloana A la B și o chestie cu adaptări ale animalelor

Oricum sunt ft ușoare, n-ai de ce să te stresezi cu învățatul.

| RianaAlexia explică (pentru deeeaqq):

Multumesc mult..Asta ma interesa, materiile mai mult

3 răspunsuri:
| Anonim428 a răspuns:

Nu putems ti ce se ve da, dar pe unele site-uri poti gasi modelel asemanatoare pentru o pregatire mai intensa si buna! Nu cred ca va avea un efect negativ rezultatul acestor examene(mini-examene! Nu este atat de important ca cel din clasa a 8-a dar pentru voi poate are! Bafta!