| Selyn a întrebat:

as avea nevoie de ajutor. Anul acesta am intrat clasa a 9a la un liceu din Bucuresti, iar la anul as dori sa ma transfer intr-un liceu din Anglia. Vreau sa stiu daca pot studia la liceu in Anglia fara ca parintii sa locuiasca acolo. Daca da, de ce acte am nevoie pentru transfer? Daca nu, se poate ca parintii sa numeasca un tutore (peste 18 ani) cu care sa stau acolo?
Am nevoie de raspunsuri sigure, de la persoane care sunt bine informate.

1 răspuns:
| ionnik a răspuns:

Ai putea intreba pe un forum (ex softpedia.ro roportal)
poate cei de acolo stiu mai multe
succes tongue