| Dudix_9300 a întrebat:

As avea si eu o intrebare... Ce imi puteti spune si mie despre manifestarea spiritului civic in societatea romaneasca? Am o dilema, adica, nu stiu ce sa ii spun tatalui meu...

1 răspuns:
| adita32 a răspuns:

Facand fapte bune!

Profesoara le cere elevilor sa saca in week-end o fapta buna, pe care sa o povesteasca luni, la scoala.

Luni, constata ca toti copii intrebati raspuns ca "au ajutat o batranica sa urce in tren".

In final, exasperata, intreaba :

- Bine, bine, dat chiar TOATA clasa a ajutat batranica sa urce in tren?!

- Da, veni raspunsul, intrucat batranica nu voia sa se urce in tren!