| Lvvs77 a întrebat:

As dori foarte mult sa continui la departmentul de arta plastica la o facultate din apropiere, insa la inscriere se cer urmatoarele:
-Studiu de desen dupa natura, 50% din nota de admitere
-Test de creativitate Interviu si mapa, 40% din nota de admitere
-Media bac, doar 10%
As vrea sa aflu daca as avea sanse sa fiu admisa, deoarece termin la liceu la filologie.
De desenat stiu sa desenez, am talent, dar nu stiu cam cat e sansa sa fiu admisa si ce ar trebui sa fac sa ma pregatesc. Ajutor va rog.

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Pai si de unde vrei sa calculam sansa? Incearca nu pierzi nimic daca aplici.

| Lvvs77 explică:

Accentul e pe faptul ca termin la filologie, si as vrea sa aflu daca e vreo sansa sa pot continua la arte plastice la facultate