| Ellena20 a întrebat:

As dori sa aflu cateva detalii despre BILINGV ENGLEZA 2013. In ce perioada se desfasoara, mai exact in ce zi? Examenele scris si oral se sustin in aceeasi zi? Multumesc! happy

Răspuns Câştigător
| littleblackgirl a răspuns:

Parca pe 21 mai. In jurul acelei date oricum.

9 răspunsuri:
| FadetoBlack a răspuns:

Prin mai în orice caz.
Şi amândouă probele se dau în aceiaşi zi, iar spre seara primeşti şi rezultatele.

| Ellena20 explică (pentru FadetoBlack):

Pfoa laughing).
Am inteles ca pe 31 mai se dau... Daca nu il iau, nu o sa mai am chef de nimic laughing), tinand cont ca pe 1 iunie am banchetul I don't want to see

| FadetoBlack a răspuns (pentru Ellena20):

Învaţă, ca să-l iei big grin

| Ellena20 explică (pentru FadetoBlack):

Stai linistit, am invatat si l-am luat happy

| FadetoBlack a răspuns (pentru Ellena20):

Liniştită*
Eram foarte stresată pentru tine, ce să-ţi povestesc.

| littleblackgirl a răspuns:

Buna. Eu am dat in 2012, si din cate imi amintesc eu bine, examenul bilingv s-a dat cu aproximativ doua saptamani mai devreme decat examenele la romana si matematica. Data exacta va fi stabilita mult mai tarziu, intra pe edu.ro ca sa vezi. Cand am dat eu, da, s-au sustinut in aceeasi zi. Trebuie sa alegi liceul la care vrei sa dai bilingvul (de obicei se alege acela in care vrei sa si intri dupa admitere) dar nu conteaza. Eu am dat la George Cosbuc, si din spusele celorlalti care au dat la alte licee, profesorii de aici au fost putin mai drastici. Trebuie sa iei in serios acest examen, deoarece pot sa te pice foarte usor, mai ales daca te balbai la oral. Sper ca ti-am fost de folos!

| Ellena20 explică (pentru littleblackgirl):

Pe ce data ai dat tu? happy

| Ellena20 explică (pentru littleblackgirl):

Multumesc frumos! :*

| littleblackgirl a răspuns (pentru Ellena20):

Parca pe 21 mai. In jurul acelei date oricum.

| alexandrrra98 a răspuns:

De fapt..., examenele de bilingv se dau in 1 iunie, adica asa se dau aici la mine in oradea...