| cevanou2 a întrebat:

Buna, as dori sa dau la medicina dar inca nu stiu in ce oras... oscilez intre Cluj si Targu Mures dar din cate stiu admiterea e in aceeasi zi la ambele facultati... as vrea sa vad părerile si sfaturile voastre, multumesc.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Clujul este cel mai vechi, cu traditie. Targu Mures are si ea un renume bun. La Cluj este mai greu cu viata mult mai scumpa.

| Violleta2022 a răspuns:

Targu Mures, fiindca Clujul este mult mai aglomerat si mai solicitat decat TM.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Medicina din cluj e considerata a fi cea mai buna din Romania... acum mna, nu le-a facut nimeni pe amandoua sa iti dea cu parerea.

| Nirvanaaa a răspuns:

Dacă te streseaza situația financiară: Targu Mureș. Din câte știu, ei au doar locuri bugetate, deci nu exista in fiecare an ierarhia taxa buget. In rest universități foarte bune amândouă.