| Adina_Georgiana_1997 a întrebat:

As dori sa stiu mai multe despre protectia consumatorului. Adica, ce caf, mai exact, persoanele care lucreaza acolo sau care sunt materiile necesare sau din ce materii se da examenul de intrare la facultatea la care se gaseste aceasta optiune. Nu am fost foarte explicitata, cred, dar sper ca cineva va intelege. Dau funda celui care imi raspunde la toate intrebarile! Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| DaimlerAG a răspuns:

Salut! Cei de la protectia consumatorului verifica daca produsele cumparate(nu neaparat alimente) dauneaza oamenilor sau mediului. Dintre materiile mentionate, chimia e cea mai importanta deoarece trebuie sa stii cum reactioneaza unele subtante intre ele.De exemplu, unele substante inofensive devin mortale cand reactioneaza cu alte substante.

1 răspuns:
| DaimlerAG a răspuns:

Inveti multa biologie, chimie si fizica.