| doar.eu a întrebat:

As dori sa va cer ajutorul in special celor care sunt sau au fost la facultatea de psihologie: prietenul meu are de facut un proiect de cercetare la psihologie experimentala.si i s-a dat niste exemple: ce influenta are muzica asupra memoriei?; are sexul feminin influenta asupra condusului? Poate ati mai facut careva proiecte de genu.si stiti mai bine despre ce e vorba. El mi-a zis ca proiectul trebuie sa contina doua lucruri masurabile (memoria si muzica de ex) si ca unul dintre componente trebuie sa il influentetat pe celalalt( memoria influentata de muzica). Eu as dori doar sa imi dati o idee de proiect.Ca in rest ma descurc.Va rog sa ma scuzati pentru descrierea vaga.Problema este ca el nu prea stie ce sa faca, pentru ca a lipsit mult de la facultate fiindca a lucrat (parintii nu vor sa ii plateasca facultatea) si are multe probleme si as dori mult sa il ajut, deoarece daca nu face acest proiect nu poate sa dea examenele si proiectul trebuie sa fie gata pana marti.As fi foarte recunoscatoare daca m-ati putea ajuta

2 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Desi eu cred ca totusi e vorba despre o tema de seminar la disciplina respectiva, si nu "proiect de cercetare", nu i s-a dat, sau ales ceva anume?! Memoria si muzica, (cele indicate de tine) sunt optionale, ca si orice altceva?!, sau nu?!

| string a răspuns:

Influenta emotiilor asupra ADN-ului (hmm. greu de testat in facultate). Influenta minciunii voite sau involuntare asupra parametrilor fiziologici principali - tot ce-i trebuie este un detector de minciuni big grin