| paulagabriela a întrebat:

Bunahappy As vrea sa dau dupa terminarea clasei a 8 a la liceul Cantacuzino din Pitesti( jud.Arges).Si as vrea sa devin profesoara de chimie,se poate daca fac acest liceu? La ce dau Bac? Si ce facultate trebuie sa fac in continuare? Va rog sa ma ajutati, dau FUNDA! :*

1 răspuns:
| maria6 a răspuns:

La acest liceu exista un profil de stiinte ale naturii.
http://www.admitereliceu.ro/institutie/grup-scolar-ion-cantacuzino-pitesti
Ca sa devii profesoara de chimie, trebuie sa urmezi Facultatea de Chimie si cursurile DPPD (psihologie, metodica, pedagogie, practica pedagogica).