| alma a întrebat:

as vrea sa invat engleza dar nu am timp, exista vreo metoda sau secret pentru a invata cit mai repede si de acasa? Multumesc

Răspuns Câştigător
| andreutz a răspuns:

Uita-te la desene animate...cat mai mult...pe cuvantul meu, vorbesc foarte serios... dar important e sa iti si placa happy

23 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Exista program de invatat engleza pe PC, online, incearca...

Janina
| Janina a răspuns:

Eu am invatat engleza de la desene animate...acolo am invatat cuvintele de baza si sa am accent iar apoi am luat ceva cursuri in particular...asta prin clasa a 2 pentru ca la mine nu se facea engleza.
deci! andreutz are dreptate...mergi pe desene animate in engleza sau de ce nu filme!

| alexa a răspuns:

Exista cursuri prin corespondenta.Eu am facut un curs la EUROCOR parca...

Shin
| Shin a răspuns:

Desene animate si filme netitrate in romana.
Shin.

| sabina a răspuns:

Daca vrei cu adevarat, iti faci timp happy

| alma explică:

Va multumesc tuturor am sa tin cont de sfaturile voastre. Good-by

| zu a răspuns:

Acelasi sfat incearca la desene sau filme emisiuni in engleza care iti plac..sunt o multime.sau roaga pe cineva apropiat care stie sa te invete

| KaTaLyN a răspuns:

ADEVARAT... uita`te la desene Cartoon rullezwinking si apoi uita`te la filme fara sub... dar nu d`astea gen adolescenti si highschool... uita`te la filme mai vechi, drame etc. Eu asa am invatat cand eram mic...desene iar mai apoi cand ma uitam la un film traducem pentru ca inca nu invatasem sa citesc la scoala big grinbig grinhee hee

| micurutza2005 a răspuns:

Buna, acelasi lucru as vrea si eu, sa stiu engleza odata ca ma nervi de multe ori cand am nevoie de mai mult decat stiu.cand o sa afli metoda sa mi-o spui si mie ca as vrea sa stiu.ca din filme nu prea ma ajuta metoda degeaba ma uit si la desene netitrate ca ma streseaza daca nu inteleg ce zice cum sa invat asa engleza daca nu stiu ce a zis ca eu sa pot traduce in romana ce e.

| andreea89 a răspuns:

Eu am invatat din filme si muzica in lb. engleza.merge sa stii

| nycole a răspuns:

Eu mi-am luat un CD cu o carte. In carte sunt lectii, iar pe CD citeste lectia, iar eu reped dupa vocea de pe CD. Citeste intai mai rar si dupa aceea mai repede. Se numeste engleza in 30 min.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai rapid este daca te uiti la desene animate in limba engleza (poti cauta si pe youtube seriale de desene animate vechi). andreutz are dreptate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am invatat engleza de mic la cartoon net, dar nu mai gasesti acum post tv cu animatie care sa nu fie stricat de vocea unor tampiti...sau sa-ti iei un cd pe care se au de doar "good afternoon" vreo 50 de ore dupa care schimbi cd-ul si treci la "god morning" happy... engleza nu se invata rapid, trebuie sa ai rabdare si sa incepi de la o varsta cat mai frageda dar daca tu ai vrut metode rapide de invatat e bine sa incerci cu traduceri luate de pe net...winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista un curs eu l-am cumparat de pe net este pe trei nivele incepator, intermediar si avansat.Este foarte bun din punctul meu de vedere daca doriti sa il incercati l-am incarcat pe un site, il puteti downloada si veti fi uimiti cat de bun este. mult succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumparati(pozeste) o carte in engleza si un dictianar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eqfrewf

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa-ti timp si vei reusi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ddddddd

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi pare rau sa iti zic alma dar si eu caut acelasi rasouns dar nu gasesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite un site ok: Academia-de-engleza.ro
Eu iti recomand partea de gramatica si partea de conversatii:
http://www.academia-de-engleza.ro/......gleza.html

Ca dictionar: http://www.thefreedictionary.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jbk

| mareboss a răspuns:

Da poti face ce ti-au zis ei dar iti trebuie si gramatica nu numai literatura