| Raetchi a întrebat:

Buna, as vrea sa ma mut in Franța, am o fetiță de 9 ani anul ăsta intră in clasa a 3a, nu știe limba franceza, credeți ca acolo se fac cursuri si in română sau cum este cu școala acolo? Multumesc

3 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

Nicaieri nu se face cursuri si in romana, decat la Ploiesti ca acolo e sub 50 si se spune "face" la cursuri

| Iote a răspuns:

Nu se face scoala si in limba romana. Dar probabil va face un an pregatitor. Chiar daca va pierde un an, tot merita. Succes!

| Raetchi explică (pentru Iote):

Mulțumesc mult