| valentina2728 a întrebat:

Buna ziua, m-am mutat in Franta acum cateva zile, sunt in clasa a 10 a, astazi urmeaza sa dau un exemen posibil in romana. La romana si matematica, apoi ceva in franceza sa vada ei ce cunostinte de franceza am. Apoi in functie de nota pe care o s-o iau, o sa ma repartizeze la o scoala anume si la o clasa. Depinde de nota mea pot intra si in clasa a 9 a, a 10 a, ori a 11 a.
Ce credeti ca voi avea la exemen? Ceva foarte greu? Ceva ce am facut in Romania?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Imi este greu sa cred ca ti-ar da cineva din Franta, un examen in lb romana....de ce? Ce sens are?

Esti in Franta, apai totul se da in limba franceza si daca nu cunsoti limba, atunci intri la un curs intensiv de lb franceza, pentru 1 an de zile si la anul in toamna, vei intra in clasa a X-a.

| dullcat a răspuns:

Buna.Probabil va fi din materie pe care o cunosti.Succes.