| Andreeafratila a întrebat:

Buna, as vrea sa ma transfer la alt liceu. Eu am profil de stiintele naturii si as vrea sa stiu ce ar fi mai bine sa ma mut tot la stiintele naturii sau sa ma mut la mate info? Adevarul e ca mi-ar placea sa invat informatica insa imi e oarecum frica de acele teste de diferenta, dar in acelasi timp as ramane si la stiinte deoarece cica e mai usor si nu vreau sa ma chinui foarte mult. Da stiu ca trebuie sa invat dar nu exagerat si lucruri care nu imi vor folosi

2 răspunsuri:
| Anuket a răspuns:

De diferențe nu trebuie să-ți fie teamă, întrebi ce ai de învățat și treci 100%. Dacă zici că nu vrei să te chinui și nu îți folosește mate-info, rămâi la științe. Deși chiar nu avem de unde să știm dacă ți-ar părea greu sau nu.

| jdavy209 a răspuns:

Nu te du la mate-info ca e cel mai greu profil existent, eu in clasele 5-8 eram elev de 8-9 uneori 10 si zic 8-9 la matematica si la mate-info lu-am 3 si 4 bine, acum daca iti place du-te, doar te-am avertizat