| Zimbru_Grigore_1990 a întrebat:

Salut, acum ca am terminat clasa a9-a, as vrea sa ma transfer de la profilul actual care este Științe ale Naturii la profil de Mate-info si as vrea sa stiu daca o sa trebuiască să dau ceva teste sau ceva de genul si daca da, din ce o sa dau acele teste?

Răspuns Câştigător
| Ionut58282856 a răspuns:

Mate-info si Stiinte sunt specializari ale profilului Real. Nu vei da diferente, dar trebuie sa stii ca cei de la info fac informatica la un nivel mai avansat fata de cei de la stiinte. Iar in cazul in care nu mai sunt locuri libere media ta de admitere la liceu trebuie sa fie mai mare ca ultimului din clasa. Deci succes

2 răspunsuri:
| Angeloangeli a răspuns:

Nu, doar trebuie sa ai media si sa nu ai puncte scăzute la purtar, cred...

| Alexshiro a răspuns:

Trebuie sa dai echivalare la informatica si la mate parca ca se face alt nivel fata de stiinte