| AlexaC98Z a întrebat:

As vrea sa merg la Academia de politie din Bucuresti, dar nu prea stiu probele pe care trebuie sa le dau. Ma poate ajuta cineva? Multumesc! :*

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
1 răspuns:
| Sadop a răspuns:

Trebuie să respecţi anumite cerinţe ( ex. să ai cetăţenie română şi domiciuliu stabil în România, etc ), vizită medicală, examen pshiologic, examen fizic ( alrgare de vizetă 50 m plat, aruncarea mingii medicinale, alergare de rezistenţă 2000 m ) şi probă scrică ( română, istorie şi o limbă străină ).
Uite aici un site unde poţi afla mai multe lucruri despre viaţa în Academie şi despre admitere :http://cadeti-academiadepolitie.ro/
Baftă!