| ilinca05 a întrebat:

As vrea sa merg sa studiez intr-o tara in care engleza este limba oficiala si mi-ar placea sa urmez academia de politie. Aveti cumva idee in ce tari sunt si cum se numesc universitatile? As vrea detalii despre admitere, costuri. Va multumesc!

3 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Pentru a urma cursurile unei școli de poliție, sau militare, într-o altă țară, este absolut obligatoriu să ai cetățenia acelei țări.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu ma insel, academia de politie nu o poti face decat intro tara in care ai cetatenie