| Florennce a întrebat:

happy. As vrea sa-mi dati si mie exemple de romane sau carti pe care sa le citesc, in special AUTOBIOGRAFIILE si cartile cu un continut interesant. Am 14 ani, si vreau sa-mi ocup timpul liber cititind. Nu vreau carti plictisitoare, ma rog. nu pot spune despre carti ca sunt plictitsitoare, dar vreau unele cu un continut adecvat varstei mele si dorintei de a-mi largii imaginatia. Deci, ce-mi recomandati? happyMultumesc kiss

2 răspunsuri:
| kindness a răspuns:

Hanul Ancutei- Mihail Sadoveanu
Moara cu Noroc-Iaon Slavici
Maytrei-Mircea Eliade
Poezii de Eminescu si multe altele insa pentru inceput astea, studiazale in parte, peste 2 ani imi vei da funda happy

| MG4Life a răspuns:

Citeste jules verne