| M3HappyKid a întrebat:

BUNA! As vrea sa-mi imbunatatesc nivelul de a vb lb engleza. Stiti cumva niste site-uri pentru a socializa in lb engleza?

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Nu incerca numai sa socializezi, adica da, e o metoda buna, foare buna chiar.
Incearca sa te uici la filme in engleza, incearca sa citesti ceva, despre ceva, ce te intereseaza.
De exemplu, eu n-am invatat NICIODATA engleza de la scoala, n-am putut, nu s-a lipit nimic de mine.
Eh, din momentul in care nu am mai invata engleza la scoala, si o luam in gluma, si am inceput sa citesc despre internet, despre editare video, despre cum se fac jocurile, si multe chestii, lucruri scrise in engleza, am inceput sa ma uit si la filme si la seriale in engleza, si sa invat cuvinte... pff, intr-un an am invatat engleza!
NU O SA INVETI NICIODATA CEVA, DACA NU FACI DIN ACEL CEVA, UN LUCRU PLACUT!
Tine minte acest lucru, daca vrei sa inveti engleza, n-o face prin lectii nu stiu de care, si ore suplimentare, invat-o facand ce-ti place, uitandu-te la filme, ascultand muzica si invatand versurile, etc.
Eu am invatat engelza, cum am zis, din citit informatii pe internet despre ce-mi place, din filme si seriale, din jocuri, din muzica, din interviuri cu personalitati din afara, care vorbeau engleza.
Asa se invata, daca inveti in asa fel incat sa-ti faca placere, inveti mai repede si mai bine.
P.s- Nu am invatat niciodata engleza la scoala, ci doar cum am zis mai sus, nu o vorbesc fluent, dar daca ma lasi singur in america, ma descurc fara probleme.

4 răspunsuri:
| Axys a răspuns:

Http://englezadelaprofesor.com/? utm_source=a-s&utm_medium=ppc&utm_campaign=a-s

| ILoveTacos a răspuns:

Ai putea incerca omegle sau chatroulette.Sau ai putea citi carti de pe site-uri precum Wattpad.

| Utilizator600cmc a răspuns:

Tie ti-ar trebui niste lectii de romana, nici pe de-o parte de limba Engleza.Intai invata romaneste cum trebuie, apoi invata Engleza!

| Anabeep a răspuns:

omegle happy