| JustM129 a întrebat:

Buna, as vrea sa stiu care este diferenta dintre limba A si limba B la facultatea de limbi străine.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| codrinmaestruldumelor a răspuns:

Limba A este limba principala, ti se preda direct in limba respectiav si nu poate fi invatata de la inceput (in cele mai multe cazuri se da examen de admitere la limba A, dar nu si acum in pandemie). Limba B are atat grupe de avansati cat si de incepatori unde se invata de la 0, in primul semestru ti se preda in romana si examenele la fel, iar in al doilea semestru se preda deja in limba respectiva iar examenele sunt si ele in limba respectiva. Sunt la FLLS daca mai vrei sa stii ceva.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gradul de dificultate și numărul de ore.

| JustM129 explică (pentru codrinmaestruldumelor):

Multumesc!

| Adry05 a răspuns:

Eu am avut A, B, C
A era română, b era limba principală și c limba secundară