| CristescuCatalina098 a întrebat:

Care este diferența dintre facultatea de limbi straine și facultatea de litere? Ma interesează mai mult pe latura de limba și literatura romana, deoarece as vrea sa devin profesoara, insa vreau sa învăț și limba chineza, limba care poate fi învățată la facultatea de limbi straine.

2 răspunsuri:
| edit28 a răspuns:

Poti invata chineza si fara facultate, prin cursuri particulare.

| CristescuCatalina098 explică (pentru edit28):

Asta știu, dar este costisitor. Vreau doar sa știu dacă este vreo diferența la limba romana în cele doua facultăți.