| anonim_4396 a întrebat:

as vrea sa stiu cat se castiga lunar daca voi termina una din facultatile urmatoare (la fiecare in parte sa-mi spuneti cat se castiga si daca se gasesc locuri de munca dupa ce termini facultatea):
1. FACULTATEA DE ŞTIINŢA ŞI INGINERIA ALIMENTELOR
2. FACULTATEA DE ŞTIINTE ECONOMICE (in special la informatica economica).
dau fundita, va multumesc

3 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

De ce vrei să superi lumea la ora asta. De unde dracu să știu eu sau altul, ce va fi peste n ani când vei termina tu facultatea și masteratul.
Pui întrebări de copil de școală primară.

| PetreConstanta a răspuns:

Draga poti sa ai si 15 facultati Depinde ce stii tu sa faci Sa nu crezi ca da ca ai multe facultati esti si bun la ceva Asa ca sfatul meu este sa te axezi pe o meserie care-ti place si pe aceea sa o practici Degeaba ai o diploma Pt ce o faci pentru banii Nu o sa ai niciodata atata timp cat stai cu hartia in buzunar si tu nu stii nimic Asa ca intre timp ce faci studii superioare invata si o meserie care sa-ti placa Nu face asta pentru bani daca nu-ti place tie ce o sa faci Nu ai sa reusesti Te pup

| qtheodora a răspuns:

Nu stiu sa iti spun exact pentru ca si ce statut ai in functie si depinde si in ce loc te angajezzi