| HappySadness a întrebat:

As vrea sa stiu pe ce data se face repartizarea computerizata la licee si cand se afiseaza pe net. Ma poate ajuta cineva?
Multumesc mult! Dau funditawinking

Răspuns Câştigător
| CM_CM_1988 a răspuns:

Pe 16 iulie. Si pe 17 se afiseaza la aviziere. Pe net e posibil sa apara pe 16 noaptea.
Stiu ca la mine au aparut pe la 11 noaptea pe net.

7 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Ar trebui astazi pe seara.
Cel putin asa e preconizat de Minister,
pe portalul edu.ro, si bineinteles se vor afisa si la scoala.

| RsKd a răspuns (pentru zdrangoi):

Pai inca nici nu s-au facut inscrierile la liceu.laughing

| zdrangoi a răspuns (pentru RsKd):

Pai nici nu trebuie sa te inscrii.
E vorba de repartizarea computerizata, care la ce liceu intra.
Asa ca esti pe dinafara!
3 iulie 2013 Afişarea rezultatelor finale după contestaţii.
Citeste aici :
http://www.admitereliceu.ro/metodologie-admitere-liceu

| zdrangoi a răspuns:

Rectific raspunsurile anterioare :

Elevii, alături de părinţii lor, vor completa fişa specială de ADMITERE LICEU 2013 în perioada 5 -9 iulie. Fişa de admitere va fi completată cu codurile liceelor, în ordinea preferinţelor.

Pe lângă numele şi prenumele complet, mediille din anii de gimnaziu şi mediile de la evalurea naţională, elevii trebuie să completeze pe foaia de admitere cât mai multe coduri de licee ca să fie siguri că vor prinde un loc la un liceu.

Liceele vor fi scrise în funcţie de media de admitere din ultimii ani la liceul dorit şi în funcţie de media elevului.

După ce vor completa fişa de admitere, reprezentanţii din centrul zonal de admitere vor transmite pe suport electronic baza de date comisieie judeţene/ şi a municipiului Bucureşti până pe 11 iulie. Apoi, pe 12 iulie, fişele vor fi transmise către Centrul Naţional de Admitere.

Repartizarea computerizată se va face pe 16 iulie, când computerul de la Ministerul Educaţiei îi va repartiza pe elevi.
Cei care nu vor fi repafrtizaţi în prima sesiune vor fi repartizaţi în a doua sesiune pe 25 iulie.

Absolvenţii care doresc să participe la admitere în alt judeţ, primesc, până în data de 8 iulie 2013, de la unitatea şcolară pe care au absolvit-o, fişa de înscriere, completată cu datele personale şi, după caz, cu notele şi media generală obţinute la evaluarea naţională din clasa a VIII-a, cu media de absolvire a claselor a V-a – a VIII-a, cu media de admitere.
Ei vor merge la centrul special de înscriere din judeţul în care se doreşte repartizarea.
Http://www.gandul.info/......e-10930179

| deeadeea111 a răspuns:

Mai intai trebuie sa te inscrii la liceu in perioada 5 iulie -9 iulie din cate tin eu bine minte
apoi repartizarea va avea loc prin16-17

oricum pe net vor fi afisate dupa cateva zile
daca esti curios te poti duce atunci la scoala ta pentru ca acolo se vor afisa prin 16-17
succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

12 iulie