| Matty_D_Matty_1998 a întrebat:

Buna,as vrea si eu sa stiu daca exista vreo diferenta mare intre filologie si stiinte sociale,stiu ca la filologie se da teza la latina iar la stiinte sociale la logica,economie,filosofie, psihologie.In afara de asta mai exista alta diferenta majora? Pe care mi-ati recomanda-o (mai usoara.

Răspuns Câştigător
| crissyyo a răspuns:

Eu is la stiinte sociale. in a 8-a, la fel ca tine, alternam intre filo si s.s. am ales s.s. pentru ca mi s-a parut mai usor, chiar daca faceam ceva nou :logica, psiho si restul', latina nu mi-a placut niciodataphbbbbt in rest e diferenta la limbile straine( depinde in a cata clasa esti fiind intensiv la o limba(engleza, franceza, spaniola si alte limbi care se fac in cadrul liceului) apoi matematica la filo nu se face decat pana la terminarea clasei a 10-a pe cand la s.s. se face pana in a 12-a. fizica, chimia si biologia vor disparea la ambele din orar la sfarsitul clasei a 10-a. sper ca te-am ajutat! eu am ales s.s. mi s-a parut mai convenabil, putina mate tot mai trebuie, fac acum in a 10-a 2 ore pe saptamana dar din a 11a si a12a cred ca doar o ora happy Bafta! si alege ce crezi tu :*:*

| Matty_D_Matty_1998 explică (pentru crissyyo):

Vreau doar sa stiu, este grea logica?

| crissyyo a răspuns (pentru Matty_D_Matty_1998):

Logica a fost suuuuuper usoara! trebuie doar sa gandesti putin, nu e mare lucru:X mi-a placut la mixim! am avut media 10 si in teza tot 10 am avut. ce-i drept am avut si un profesor ca a explicat foarte bine. tot ce tine de logica intalnesti si in viata reala, trebuie doar sa faci o conexiune si o sa intelegi. eu asa am facut! daca ai nevoie de ajutor nu ezita sa ma contactezi big hug :*:*