| anonim_4396 a întrebat:

ati putea sa imi spuneti si mie care sunt materiile care se predau la profilul de stiinte ale naturii? ^^ multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Paulla a răspuns:

Http://www.cnpr.warpnet.ro/romana/sn.htm
Iar bacalaureatul se dă la matematică(M2), limba română şi la alegere dintre: fizică, chimie sau biologie.

4 răspunsuri:
| ŁīĸēÃĐŕēāϻ a răspuns:

Buna! In general tot mareriile pe care le-ai facut in gimnaziu. Numai faci tehnologie dar faci logica. In rest tot aia e, doar ca vei avea 3 ore fizica, 2 de biologie si 2 de chimie + un obtional (eu am fizica deci fac 4 ore nu 3). Succes la liceu:*.

| Needle a răspuns:

Va multumesc foarte mult pentru informatii big grin

| Drolja a răspuns:

Caracteristice: chimie, bio, fizică, mate

| ralfille a răspuns:

Pai se predau aceleasi materii ca si la celelalte in general, eu sunt la stiinte ale naturii; practic inveti de toate, dar mai multa chimie (3 ORE PE SAPT), bio mai multa si fizica mai multa; si faci si mate din belsugsad in rest toate materiile; aa si fsci doua ore de tic si deloc programare fata de ceilalti; asta e partea frumoasabig grin