| raly30 a întrebat:

Ce puteti sa-mi spuneti despre profilul stiinte sociale? Dar despre stiinte ale naturii?

6 răspunsuri:
| ema_2625 a răspuns:

La ştiinţe sociale ar fi ok dacă nu îţi place matematica,faci câte puţin din toate materiile, iar la bac scapi de matematică.La ştiinţele naturii pot spune că se pune accent mai mult pe matematică, biologie, fizică, chimie.La ştiinţe sociale este mai uşor.

| raly30 explică (pentru ema_2625):

Am auzit ca la stiinte sociale se pune accent pe chimie fizica si matematica.si nu stiu ce sa cred straight face

| ema_2625 a răspuns (pentru raly30):

La stiinte naturale se pune accent

| raly30 explică (pentru ema_2625):

Si la stiinte sociale pe ce se pune accent?

| ema_2625 a răspuns (pentru raly30):

La stiinte sociale se pune accent pe romana,istorie/geografie,psihologie,economie,logica, in concluzie se fac cate putin din toate materiile, iar la bac nu dai matematica, chimie, fizica.

| ZAC222 a răspuns:

La stiinte sociale se face multa geografie, istorie, faci rom, eng, fran
Sila stinte ale naturii .....biologie,chimie si psihologie