| Dyony01 a întrebat:

Aveti idee ce poate cadea la simulare la romana (subiectul 3)? Imi puteti da exemple de opere epice/lirice posibile
Funda :* :*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de clasa. In clasa a 12-a cred ca iti poate cadea orice. In clasa a 11-a E posibil sa cada: Moara cu noroc, Ion, Povestea lui Harap-Alb si O scrisoare pierdupa.
Pentru fiecare ar trebui sa stii apartenenta la specie, caracterizarea personajului principal, relatia dintre doua personaje si relatii incipit final. Asta daca avem noroc si nu cade Titu Maiorescu si criticismul junimist care e practic eseu de istorie.
Groaznic? Stiu! Succes la invatat!

1 răspuns: