| andreea678585 a întrebat:

Azi am dat simularea la romana! Am gresit cate ceva dar sincer habar nu am cum sa calculez pentru ca imi iese nota 8.45! :O Si nu are cum pentru ca nu am facut cateva exercitii care sunt foarte importante!
As vrea sa va intreb... deci, primul subiect are 42 de puncte sunt 5 exercitii la el si fiecare are 6 p! Am gresit doar la un un exercitiu pe jumatate!
B-ul de la partea I nu l-am facut pentru ca noi nu am studiat ce ne-a dat decat saptamana trecuta iar profesoara a zis nu nu ne trebuie! Asa, iar Partea a II-a am facut tot in afara de un exercitiu! La partea a II-a sunt 36 de p sunt 6 exercitii si fiecare au 4 p.
Iar B-ul de la partea a II-a l-am facut tot corect! si are 12 puncte sa ziceam ca iau 10 p la B! happy
Jos pe foaie mai sunt niste puncte cu ele cum fac? Unitatea de compozitie 1 p, coerenta textului e 2 p, registul 2 p, ortografia e 3 p punctuatia 2 p asezarea si lizibilitatea e 2 p! Cum sa fac le pun si pe alea la nota? Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fă și tu scăderea. Dacă n-ai pus rima, ai luat 3 puncte. Dacă n-ai făcut subiectul B de la subiectul I ai - 12 puncte. De la subiectul al II-lea ex 5, -4 puncte. Se mai acordă câteva puncte pentru redactarea întregii lucrări ( probabil că nu le iei), lizibilitate etc. Așteaptă rezultatele!

1 răspuns:
| andreea678585 explică:

Http://www.gandul.info/......73921.html Asa arata simularea! la primul exercitiu din greseala nu am scris monorima! si am zis numai masura si nu am facut B-ul! iar la al II-lea nu al facut 5-ul!

| anonim_4396 a răspuns (pentru andreea678585):

Fă și tu scăderea. Dacă n-ai pus rima, ai luat 3 puncte. Dacă n-ai făcut subiectul B de la subiectul I ai - 12 puncte. De la subiectul al II-lea ex 5, -4 puncte. Se mai acordă câteva puncte pentru redactarea întregii lucrări ( probabil că nu le iei), lizibilitate etc. Așteaptă rezultatele!