| Ruxandra15 a întrebat:

Azi s-au afisat rezultatele la olimpiada judeteana de istorie. Daca sunt a 4a pe judet voi primii diploma? Ma gandesc ca locul patru inseamna prima mențiune.

7 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Cu ceva de genul lui acest „voi primii", cum ai putea să iei locul 4 la un concurs de Olimpiadă la română?
Și în răspunsul pentru „ywar" ai două greșeli. Nu ai pus niște virgule.
Eu nu te cred că ai locul 4 la română.

| Ruxandra15 explică (pentru corolav):

Cine a zis ceva de romana? Cred ca faci o foarte mare confuzie.Am zis istorie si lingvistica. Daca nu stii care e olimpiada de lingvistica atunci nu comenta. Una e olimpiada de romana alta de lingvistica. La lingvistica se dau limbi din Africa, Asia. O limba de care sigur nu ai auzit. Sau stii unde se vorbeste limba hausă? Nici nu imi trebuie la romana pentru ca nu imi place. In vorbire nimeni nu ma intreaba subordonatele. Iar despre virgule mereu am avut problema asta, unele nu le sesizez. Nu trebuie sa ma chreada nimeni. Daca chiar te intereseaza poti sa caui pe isj Brasov rezultatele de la Olimpiada de istorie 7 martie 2015 si sa te holbezi bine la locul 4 unde scrie mare Ruxandra Maria nota 8.40

| CautNume a răspuns:

Da, o sa primesti.Nu o sa ti-o dea acum, o primesti peste cateva saptamani.

| Ruxandra15 explică (pentru CautNume):

Mersi. Nu imi trebuie acum. Poate sa mi-o dea la vara dar sa imi aud eu numele.

| ywar a răspuns:

Felicitari! Cu ce te-ar incalzi diploma? fii mandra de munca ta! Stiu vei spune ca ai vrea sa ramana peste timp... Din pacate astea nu se scriu pe frunte cand cineva, in mod nedrept, iti fura munca si te arunca din caruta ca pe un sac de cartofi stricati.
Bravo inca o data. Intreaba la secretariatul institutiei unde ai sustinut proba!

| Ruxandra15 explică (pentru ywar):

Proba am sustinut-o la un liceu care se afla in partea opusa a orasului in care stau. Ca sa ajung acolo m-a dus profesoara de istorie e foarte departe de mine. Daca o voi intreba pe ea oare stie? Eu am si la lingvistica locul 4 dar nu mai am pe cine sa intreb ca ni s-a schimbat profesoara.

| ywar a răspuns (pentru Ruxandra15):

Un telefon la secretariatul scolii ar rezolva un drum in plus. Intreaba-ti cadrul didactic pentru ca sigur te va indruma.