| ZoZzo a întrebat:

Bateria de la tableta trebuie formatata de 3 ori a cate 12ore fiecare tura?

5 răspunsuri:
| Nostradamuss a răspuns:

Nu prea imi vine a crede ca trebuie formatat de 3 ori, o data ar ajunge. treaba asta cu formatatul de 3-5 ori e mentalitate babeasca.macar stiti ce rol are formatatul la baterie?

| iubitic a răspuns:

Bateriile,de tip Li-ion si Li-polimer NU SE FORMATEAZA.Inainte de prima utilizare se face, o incarcare completa.Aceste tipuri de baterii, vor functiona la capacitatea lor completa, abia dupa 5-6 cicluri de incarcare-descarcare.

| FcUcv a răspuns:

Eu stiam de 3 ori a cate 4 ore.Dar nu stiu sigur happy

| GherGhe_Valntin_1998 a răspuns:

Citeste gidul de instructiuni scrie 5 ore de reincARCARE DAR EU LAM LASAT 10.LAM FORMATAT 2 ORI SI MA TINE BATERIA SI 8 ORE DE JOC

| Morar_Viorel_1970 a răspuns:

Eu am tableta srioux si in manual scria numai ca trebuie tinuta mai mult de 4 h.