| anonim_4396 a întrebat:

Care au fost cerintele la Olimpiada de Limba si Literatura Romana etapa locala, clasa a 10 a, de anul acesta (mai precis, ieri)?
Multumesc anticipat.

5 răspunsuri:
| Trynda a răspuns:

Pai cam tot ce ai facut pana acum la scoala. Asa e mereu, se da la fel. Un text la prima vedere, la subiectul 2 sa iti exprimi opinia si la subiectul 3 iti cere un eseu sa demonstrezi ceva dintr-o opera studiata big grin

| ilinca23 a răspuns (pentru Trynda):

Sa iti exprimi opinia despre ce anume? Iar la subiectul trei, mai precis, ce sa demonstrez? Multumesc.

| Trynda a răspuns (pentru ilinca23):

Opinie despre o tema care ti-o dau iei. Si la 3 sa demonstrezi ca o opera studiata de tine apartine genului epic de exemplu. happy

| ilinca23 a răspuns (pentru Trynda):

Inteleg, dar pe mine ma interesa ce a fost dat ieri, in mod concret.

| Trynda a răspuns (pentru ilinca23):

Pai asta nu stiu sa-ti spun.happy