Întrebare recomandată | pactcudiavolita a întrebat:

Care dintre voi este student la medicina, ma poate ajuta si pe mine cu niste sfaturi, va rog?

Multumesc mult! :*

3 răspunsuri:
| qwerty a răspuns:

Ce fel de sfaturi, mai exact?

| pactcudiavolita explică (pentru qwerty):

Pai despre intrarea la facultate, ce trebuie sa inveti inca din liceu, cum este la facultate. lucruri de genu, daca ma poti ajuta lasa-mi te rog id tau

| qwerty a răspuns (pentru pactcudiavolita):

Referitor la admitere, difera in functie de facultate. Din cate stiu, cam pe la toate facultatile de medicina dai biologie de clasa XI si mai poti da si chimie/fizica. Deci, e bine sa incepi cam din clasa a XI-a sa te pregatesti pentru admitere. Oricum, poti sa te apuci din a XII-a de invatat, doar ca o sa-ti fie putin mai greu. Despre facultate pot sa-ti spun ca este foarte mult de invatat, iar orarul este foarte incarcat.