| Andrei_Nicola_1990 a întrebat:

Care e diferența dintre mate-info și mate-info bilingv engleză? Mă refer la învățatul celor 2 materii. În cazul bilingv matematica și informatica se învață mai slăbuț?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

La bilingv faci 6 ore de engleza in loc de 4 cat e la normal iar in clasa a 12-a poti sustine un atestat in limba engleza pentru care primesti o diploma si iti poate echivala ceva examene de limba mai mici.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

La unul faci mai multa engleza decat la altul.

| Anonim2003000 a răspuns:

Cred ca se invata la fel doar ca se face mai multa engleza. Eu am fost la mate-info si nu a fost foarte wow! nu stiu, mi se pare cam grea matematica. Daca iti place informatica du-te la mate-info. Eu m-am transferat din cauza ei. Nu e cum credeam, mai mult facem probleme de matematica la tabla decat programare si din astea. Sa nu mai zic ca profesorul ne preda lectia din carte in timp ce el se lauda ca a fost la UBB in cluj. Ceea ce puteam sa fac si eu! O ora normala la informatica insemna pentru mine cs 1.6!
Ti-am zis chestile astea doar ca sa stii ca daca tu mergi la mate-info si nu esti la un liceu bun cu calculatoare performante sa nu crezi ca vei face foarte multe in afara de niste baze c++ etc. Chestii pe care le poti invata in mai putin de 4 ani acasa pe internet daca stii putina engleza.

| Anonim975686 a răspuns:

Buna!
Diferenta o face faptul ca, mate info bilingv engleza inseamna ca vei face mai multa engleza. Materia este in principal aceeasi la mate si info si de asemenea bacul pe care il vei da, va fi la fel. Numarul de ore de mate si info va fi ceva mai mare decat cel de la biligv engleza. Sfatul meu este sa mergi pe bilingv engleza pentru ca o sa inveti engleza foarte muult pe langa matematica si info... si sincer, engleza indiferent de ce vei face mai departe iti va trebui.