| louis3 a întrebat:

Buna!
Care este cea mai mica medie cu care se poate intra la Facultatea de Geografie din Bucuresti?
Multumesc frumos!

1 răspuns:
| helper7603 a răspuns:

Depinde de profil, daca vrei la turism, in ultimii ani, fie ca a fost examen de admitere(foarte usor de altfel), fie ca a fost concurs de dosare, ca sa intri la buget trebuia sa ai peste 9, 75.
la restul profilelor era mai mica media.

P.S. Am facut Geografia, dar sincer pe mine nu m-a ajutat cu nimic, iar colegii care au vrut sa faca ceva in domeniu, nu trec de 1000 de lei salariu.

Bafta!