| Deea_8855 a întrebat:

Care este opinia voastra despre literatura romana? Funda! love struck

Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

Este o literatura complexa.cu perioada de glorie intre anii 1850-1950.cu scriitori adevarati si cu opere superbe!
dar din pacate. literatura romana a pierdut mult din calitate in ultimii ani!

| Deea_8855 explică (pentru Apache):

De ce crezi ca literatura romana a pierdut mult din calitate in ultimii ani?

| Apache a răspuns (pentru Deea_8855):

Fiindca majoritatea scriitorilor romani de calitate ...au murit, si au venit din urma tineri care abordeaza teme literare.care nu se ridica la standardele din urma cu cativa ani!
Nu spun de toti. inca gasesti scriitori cu potential, si cu opere decente!
Dar spun ca majoritatea scriitorilor romani nu se mai ridica la nivelul celor dinaintea lor.